Pěstní klín se vrací! Přijďte na Archeologický den v Mutějovicích v sobotu 20. května 2017

V sobotu 20. května 2017 si nenechte ujít Archeologický den v Mutějovicích, který společně pořádají Spolek pro Mutějovice, obec a rakovnické Muzeum T. G. M. za laskavého přispění Národního muzea v Praze. Součástí první části programu, která se bude konat od 9 do 11 hodin v budově obecního úřadu, bude i jedinečná prezentace originálu slavného mutějovického pěstního klínu z období středního paleolitu, který v roce 1965 objevil místní amatérský archeolog Fridrich Hammer a amatérský archeolog František Sedláček ze Mšece. Druhý jmenovaný přijede o nálezu povyprávět osobně! V první části programu také zavzpomínáme na zmíněného archeologa Fridricha Hammera, jehož zásluhou patří katastr Mutějovic k nejvýznamnějším a nejlépe probádaným archeologickým lokalitám v regionu a vybrané nálezy z jeho sběrů představí a okomentuje archeoložka rakovnického muzea Kateřina Blažková.

Od 11 hodin se ve společnosti profesionálních archeologů v čele s Ondřejem Levínským, specialistou na období paleolitu, můžete vydat na vycházku po vybraných archeologických nalezištích Fridricha Hammera a také k nedávno objevenému nalezišti Na Vinici. Vycházky se zúčastní i objevitelka lokality Monika Hradcová a řadu zajímavých informací přidá i zmíněná archeoložka Kateřina Blažková. Sraz účastníků vycházky je u obecního úřadu.

Využijte tuto jedinečnou příležitost, která se dlouho nebude opakovat. Mutějovický pěstní klín, jehož stáří se odhaduje na 200 000 let, se od chvíle svého nalezení vrací do Mutějovic vůbec poprvé! Bude to historická chvíle. Buďte přitom, přijďte v sobotu 20. května na Archeologický den!

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozvánky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *